O mnie

 

Witaj na mojej stronie. Nazywam się Marta Oraczko. Oferuję psychoterapię opartą na psychologii analitycznej Carla Gustawa Junga (psychoterapia jungowska). Do momentu, aby napisać to zdanie, wiodło mnie wiele lat pracy nad sobą oraz odwaga i pasja do zaglądania tam, gdzie czasem trudno spojrzeć. Wiele baśni mówi o podróży do ciemnego miejsca, jaskini, lasu, by właśnie tam odnaleźć cenny skarb… Jestem teraz tutaj, aby móc towarzyszyć w drodze innym; tym którzy tego potrzebują, aby ruszyć dalej. Wiem, że uważna obecność drugiej osoby i jej nieoceniająca postawa mogą pomóc w przejściu przez trudniejsze chwile w życiu, czasem to ważne, aby ktoś nas wysłuchał w życzliwej przestrzeni.


Towarzyszę klientom w poszukiwaniu zrozumienia i poprawy funkcjonowania w różnych sytuacjach życiowych. 

Na sesjach zachęcam do głębszego przyglądania się problemom, również do spotkania z własną nieświadomością poprzez pracę symboliczną (analizę snów, pracę z wyobraźnią, rysunkiem) oraz poprzez uważność skierowaną na sygnały płynące z ciała. Ufam, że trudne sytuacje czy kryzysy życiowe stwarzają okazję do rozwoju pełni osobowości, który może trwać przez całe życie.

C.G. Jung określał ten proces indywiduacją. Fascynuje mnie potencjał każdego człowieka, jego szczególne talenty, uzdolnienia czy predyspozycje oraz odkrywanie/poszukiwanie znaczenia jednostkowego życia w tkance całości.

 

Posiadam tytuł „psychoterapeuty w szkoleniu” oraz uprawnienia do pracy pod superwizją w tym nurcie nadane przez Stowarzyszenie Analityków Jungowskich (SAJ). Aktualnie jestem w trakcie szkolenia, które podlega akredytacji Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej, zgodnej z wymogami NFZ. Program spełnia również wymogi Polskiej Rady Psychoterapii. Ukończyłam też Roczny program rozwoju osobistego- Staż Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie oraz brałam udział w licznych warsztatach pracy z ciałem (kursy masażu, taniec 5 Rytmów, Mouvement Medicine) czy medytacji (8 tyg. kurs Mindfulness MBSR; odosobnienia wg tybetańskiej tradycji Bon).


Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (PTPA) oraz magistrem Filologii Romańskiej.

Pracuję pod regularną superwizją u certyfikowanego superwizora -analityka jungowskiego (IAAP) oraz podlegam kodeksowi etycznemu PTPA.

 
 Więcej o jednostkach szkolących i nurcie:

 

Przejrzystość uzyskasz tylko wtedy, gdy uda ci się zajrzeć do swojego serca. Kto patrzy na zewnątrz, śni. Kto patrzy do środka, przebudza się.

C.G. Jung